#FitAndHealthy czyli walka o zdrowie z diet by Ann

Witam Cię!

Na wstępie chciałabym złożyć spóźnione życzenia Noworoczne. Dużo zdrowia, miłości i wspaniałych ludzi wokół Ciebie. Aby rok 2017 był pełen sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Nie będzie żadnych podsumowań, ani postanowień noworocznych. To był piękny rok, szczególny, najważniejszy w moim życiu. Takiego samego już nie będzie, nie wiem czy mogą być lepsze, ale tego sobie życzę.

Po całym zamieszaniu związanym ze świętami, oraz sylwestrem wracam ze zdwojoną siłą i ogłaszam nową serię postów #FitAndHealthy, która będzie opisywać moje zmagania w walce o zdrowy styl życia, przy pomocy diety Ani Lewandowskiej diet by Ann oraz aktywności fizycznej.

Wstęp

Od czego zacząć… nigdy nie miałam problemu z aktywnością fizyczną. Chętnie uprawiam sport: biegam, jeżdżę na rowerze, ćwiczę, natomiast nie po drodze jest mi z systematycznością. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku jedzenia, a dokładniej to jedzenia słodyczy. W tej dziedzinie wykazuję się perfekcyjną regularnością – 1 tabliczka czekolady dziennie. Jestem uzależniona od słodyczy i odkąd pamiętam marzę, aby zerwać z tym nałogiem.

Nie chcę być też nieuczciwa wobec siebie i Ciebie – piszę o dbaniu o swoją cerę, pielęgnacji włosów, a nie przywiązuję wagi do sposobu żywienia, od którego wszystko zależy: kondycja włosów, cery, paznokci, samopoczucie, zdrowie ciała i ducha.

Motywacja

Moją motywacją jest przede wszystkim potrzeba szacunku do swojego ciała i zdrowia wyrażona poprzez zdrowy styl życia i pełnowartościowe odżywianie. Nie bez znaczenia jest także chęć przełamywania barier, poznawania swoich granic i wszystkiego co nowe, ekscytujące. Wsparciem są mi bliscy, oraz… Ty. Ty, która/który czytasz ten wpis, swego rodzaju deklarację. Bo sto razy trudnej będzie mi się przyznać przed Tobą, że zawaliłam, że zjadłam kolejną tabliczkę czekolady, albo cały tydzień siedzę na kanapie zamiast wyjść na siłownię.

Plan

Plan na kolejne wpisy jest następujący:

  1. #FitAndHealthy – diet by Ann – jak się przygotować
  2. #FitAndHealthy – diet by Ann – rozpoczęcie
  3. #FitAndHealthy – diet by Ann – pierwsze wrażenia
  4.  a dalej zobaczymy…

Mój drogi Czytelniku, zapraszam Cię do dyskusji, jak Ty dbasz o swoje zdrowie, sprawność fizyczną i umysłową? Masz dla mnie jakieś rady, wskazówki?

Kolejny wpis z serii #FitAndHealthy już wkrótce.

 

You may also like

2 komentarze

  1. Niestety też pochłaniam tabliczkę czekolady dziennie. Na szczęście nie zapominam o aktywności fizycznej, ale tylko 2 razy w tygodniu. 🙂 Z powodzeniem od kilku lat ćwiczę jogę, a wiosną, latem i jesienią „chodzę z kijkami”. Cóż aktywność trzeba dostosować do wieku i możliwości. 🙂

  2. Musiałam troszkę zastanowić się nad komentarzem?moim sposobem na niejedzenie słodyczy jest ich niekupowanie. Nie mam ich w domu, więc nie kusi mnie żeby podjadać. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to nie robię nic na siłę, bo wiem, że przyniesie to marny skutek. Nie lubię biegać, ćwiczyć z Chodakowską, więc tego nie robię, za to od wiosny do jesieni prawie codziennie jeżdżę na rowerze i dużo spaceruję z dzieckiem. Podobne podejscie mam do odżywiania. Jem to co mi smakuję, ale dbam tez o to, żeby było to naturalne i nieprzetworzone. Głównie są to sałatki z oliwą, ryż, kasze, jogurty naturalne, owoce, jajka i mięso od lokalnych hodowców. Ale się rozpisałam;) pozdrawiam i trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.